ثبت نام ثبت نام ورود ورود افزودن ملک افزودن آگهی املاک و مستغلات افزودن ملک3 اخبار اخبار مقالات مقالات اطلاعیه اطلاعیه قوانین قوانین مشاورین املاک مشاورین املاک درباره ما درباره ما تماس باما تماس باما شخص سفارش ثبت سفارش سفارش ها home-repair heart-fill heart

ورود شرکت‌های چینی در طرح نهضت ملی مسکن

 

 

 

 

ورود شرکت‌های چینی در طرح نهضت ملی مسکن

کد: 31
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
نویسنده:
دیجی ملّاک ۲ DigiMallak

مجتبی یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس با اعلام شرط ورود شرکت‌های چینی در طرح نهضت ملی مسکن گفت: توقف طرح مسکن مهر، قیمت مسکن را چند ۱۰۰ درصد افزایش داد .اگر همکاری با شرکت‌های چینی با هدف انتقال فناوری و استفاده از تجریبات در موضوعات حقوقی مانند اجاره‌داری حرفه‌ای، عرضه مسکن در بورس، ساخت و ساز توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صنعتی سازی ساخت مسکن باشد در کوتاه‌ مدت ایرادی نخواهد داشت.

وی افزود: به دلیل نبود حمایت کافی در حوزه صنعتی سازی ساختمان تجربه نداریم. لذا طرح مسکن مهر هم به صورت سنتی ساخته شد که دارای مشکلات مختلفی در حوزه فنی و مهندسی بود و بدون اصلاح و معرفی جایگزین به صورت کامل متوقف شد و زمینه رشد چند ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن در سال‌های اخیر را فراهم کرد. این نماینده مجلس ادامه داد: مسکن، پیشران و موتور محرکه اقتصاد و فعال‌کننده ۱۸۶ رشته شغلی اعم از نیروهای حمل و نقلی، شرکت‌های تولید مصالح و است و ساخت سالانه یک میلیون خانه بر اساس قانون جهش تولید مسکن ظرفیت بسیار خوبی در شرایط فعلی فراهم کرده است. بنابراین اگر قرار باشد مانند دولت سابق به دلیل عدم توجه به توانمندی‌های داخلی به جای دریافت فناوری به واردکننده لوازم غیر ضروری تبدیل شویم با آن مخالف هستیم. اگر ساخت و ساز با منابع مالی که مجلس بر اساس قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی کرده ، محلی برای اشتغال و درآمدزایی شرکت‌های خارجی شود به شدت با آن مخالف هستیم اما اگر بنا به استفاده از فناوری و تجربه حقوقی آنها در مدت‌زمانی کوتاه باشد، مانعی ندارد.

 

3